Cele două echipe ale clubului nostru înscrise în Campionatul Național Under 14 și-au aflat adversarele din Etapa a 4-a. Ambele echipe s-au calificat în grupa valorică I, după disputarea primelor etape.

U-BT 1 (antrenor principal Mihai Racovițan) va evolua în Grupa C1, alături de CSS Bega Timișoara, CSS Târgu Jiu. Turneul se va desfășura la Târgu Jiu. 

U-BT 2 (antrenor principal Simona Mușat) a fost repartizată în Grupa D1 alături de LPS Târgu Mureș și ACS Îngerii Băniei Craiova, iar turneul se va desfășura la Cluj-Napoca, clubul nostru primind organizarea competiției.

Baschetbaliștii noștri vor juca în grupele lor în perioada 16 - 17 noiembrie.

Vom reveni cu programul meciurilor.

U-BT 1 se află pe primul loc în clasamentul Grupelor C și D, cu 21 puncte după trei etape, în timp ce U-BT 2 se situează pe locul 10, cu 14 puncte.

Pentru calificarea la Turneul Final se vor disputa 10 etape (incluzând aici etapa preliminară). După fiecare etapă, echipele primesc un număr de puncte în funcție de locul ocupat în grupele valorice, existând un clasament general împărțit pe două zone geografice (Grupele A și B, respectiv C și D). 

În următoarele etape, câștigătoarele grupelor valorice 1 vor primi 9 puncte, locurile doi 8 puncte, iar ultimele clasate 7, la fel ca formațiile care câștigă grupele valorice 2. În acestea, locul secund primește 6 puncte și locul al treilea 5. Tot 5 primesc câștigătoarele grupelor valorice 3, 4 puncte vor fi acordate locului al doilea și trei puncte pentru ultimul loc. În mod similar, în ultima grupă valorică se vor acumula trei puncte la câștigătoarea grupei, două la ocupanta locului secund și unul pentru ultimul loc.